05.11.2006 19:40 - Футбол Италия
Автор: coffin Категория: Новини
Прочетен: 604 Коментари: 0 Гласове:
0

Милан допусна трета загуба в последните си четири мача в първенството на Италия, след като загуби с 0:2 като гост от Аталанта в среща от 10-ия кръг.

Домакините стигнаха до успеха с голове през второто полувреме на Никола Вентола в 50-та минута и Андреа Сончин в 90-та.

Милан е на 16-то място в класирането от общо 20 отбора със 7 точки актив от 10 мача, на 17 точки след лидерите Интер и Палермо, които постигнаха победи с по 2:0 съответно над Асколи и Сампдория.

Интер нямаше проблеми с тима на Асколи. Хавиер Дзанети изведе домакините напред в резултата в 41-та минута, а в 53-та Мирко Кудини си отбеляза автогол, след като не успя да се справи при едно центриране на Луиш Фиго и прати топката в собствената си врата.

С голове на Еудженио Корини в 35-та минута и Кристиан Дзакардо в 70-та Палермо победи Сампдория и записа четвърта поредна победа в Серия А.

Емполи и Лацио завършиха 1:1, след като гостите откриха чрез Горан Пандев в 18-та минута, а Игли Ванучи изравни в 87-та.

Домакините завършиха мача с 9 души след червени картони на Фабрицио Фикини в 75-та и Мирко Гаспарето в 84-та минути, а за Лацио играта напусна Санчес Емилсон Крибари в 71-та.

В късния мач третият в класирането Рома приема Фиорентина.

Тагове:   Италия,   футбол,